Türkmen Lideri Erşat SALİHİ'ye FETÖ Suikastı
Haberler


Irak Türkmen Cephesi ikinci dönem Diyale Milletvekili Hasan Özmen, Irak Türkmen Cephesi’ne sızmış Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarını ve Türkmen Lider Erşat Salihi’ye başarısız suikast girişiminde bulunan FETÖ’cü Emekli Subay A. A ve daha fazlasını anlatan ifşa eden geniş kapsamlı bir makale kaleme aldı. 


Bu Haber 749 Defa Okundu ve 0 yorum eklendi.
Eklenme Tarihi : 2016-08-05 22:53:02

Irak Türkmen Cephesi ikinci dönem Diyale Milletvekili Hasan Özmen, Irak Türkmen Cephesi’ne sızmış Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarını ve Türkmen Lider Erşat Salihi’ye başarısız suikast girişiminde bulunan FETÖ’cü Emekli Subay A. A ve daha fazlasını anlatan ifşa eden geniş kapsamlı bir makale kaleme aldı. Türkmen Vekil Özmen’in kaleme aldığı yazısının başında ‘Giriş’ ve makalenin sonunda ‘Devamı var’ yazıları akıllara,”bu makale seri halinde devam edecek ve pek çok FETÖ militanları ifşa edecektir,” düşüncesini getirdi.

Makalenin ortasındaki vurgular, Irak Türkmen Cephesi’ne atanarak getirilen ve Türkmenler tarafından pek sevilmeyen, itibar görmeyen ITC Sözcüsü Ali Mehdi‘ninde azılı FETÖ militanı olduğunu gözler önüne seriyor.

Türkmen Vekil Hasan Özmen’in kaleme aldığı o makalenin tam metni:

Giriş:

Türkiye Cumhurriyeti Devleti’ne karşı, 15 Temmuz’da gerçekleşen kalkışmanın hedefinin  sadece iktidar ve yönetim olmadığı, hedefinin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, devletin ve Türk milletinin bekası olduğu anlaşılmaktadır. Amaç kaous yaratmak, iç savaş çıkarıp devlet otoritesini ortdan kaldırıp, Irak, Suriye, libya ve başarılamayan Mısır’ın çözülme ve iç savaş senaryosunu gerçekleştirmekti. Olayalar zinciri biribirne eklenince, itiraflar yanayan konulunca resmin tamamı ortaya çıkmakatıdr.

Özellikle Türkmenler ve Irak ile ilgili kısmı bizce netleşmeye başlamıştır, bu yapının amaçlarının çok geniş olduğu, Türkiye ve Türk milletini her alalnda olduğu gibi dış politikada da. Özelliklede Irak ve Ortadoğu’da yalnızlaştırmak, etkisileştirmek çıkar ve menfaatlerine zarar vermek ve dahada fazlası olduğu anlaşılmaktadır , örneklerini her sayfada ve her  köşede bulmak mümkündür. Bu yapı, ihanetin tek başına gerçekleştirmediği ve tek başına hareket etmediği aşikardır. Adeta, Türkiye ve Türk milletine karşı bir kaolisyon oluşturulmuş. Bu kaoslisyon’da, işbirliği yaptıkları yabancı ülkelerin servislerinin uzantıları, yerel elemanları yer almaktadır. Bu süreçte hizmet ettikleri ülkelerin çıkarları doğrultusunada Türkiye ve Türkmenlere karşı Irak’ta bir opersyon yürütülmüştür.

Bu operasyonun amacı  Irak Türkmen Cephesi’ni çökertmek, Türkmen toplumunu çözmek  olmuştur . Dört yılda bu yapılmıştr Irak Türkmen Cephesi çökmüş, Türkmen toplumu çözülmüştür, dağılmaya yüz tutmuştur binlerce kişi öldürülmüş ve Türkmenlere karşı işlenen bu cinayetler kamufule edilmeye çalışılmıştır. Türkmenler Irak’ta Siyasi denklemin dışına çıkarılmış, etkisileştirlmiştir.

Türkiye’nin Irak ile ilişkileri bozulmuş, rolu sıfırlanmıştır. Irak’ta Türkmen rolu yok denecek kadar azaltılmış hatta kalmamıştır. Tahribatın boyutu sanıldığından dahada büyüktür. Bunları teker teker anlatacağız ciddiyetle titizlikle araştırılması ve soruşturulmasını talep edeceğiz, halkımızda  peşini bırakmayacaktır. Hadisenin detayaları ortay çıktıkça anlaşılıyor ki bu kalkışmanın hedefinin sadece  yönetim olmadığı, esas amaç, Türk devletini ortadan kaldırmak, Türk milletini 1919 şartlarına götürmek ve sevr şartlarını dayatmaktır. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın: ” Budan sonra her alanda hesap sorma dönemidir” yürütülmekte olan soruşturmenın bu alanada kaydırılmasını Türkiye’nin rolunu Irak’ta sıfırlayan ve Türkmenlerin yok edilmelerini amaçlayan bu sürecin araştırılması, soruşturulmasını beklemekteyiz. Biz bu ihaneti bölüm bölüm anlatacağız.

Birinci Bölüm

IRAK TÜRKMEN CEPHESİ GENEL BAŞKANI TÜRKMEN LİDER ERŞAT SALİHİ’YE SUİKAST

Bu planın ana gövdesini Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Sayın Erşad Salihi’yi elimine etmek, bedenen olmasa, siyaseten yok etmek olmuştur. Sayın Salihi geçmişte verdiği mücadele nedeni ile  halk tarafından sevilmekte ve  takdir edilmektedir, Irak siyasi çevrelerinde ağırlığı ve saygınlığı bulunmaktadır. Sayın Salihi ve ailesi Saddam döneminde en  fazla baskıya marzu kalmış  bir ailedir; Erşad Salihi Saddam döneminde 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı, Ağabeyi Rüşdü Reşad İdam edildi, bir diğer kardeşi 10 yıla hapse mahküm edildi, Ablası  uzun süre Muhbaratta gözaltında tutuldu işkence gördü,  ailesi inandıkları Türklük davasınedeni ile pek çok sıkıntı ve baskıya maruz kaldı.  Halkın yoğun sevgisine mazhar olan Erşad Salihi Irak Türkmen Cephesi Başkanlığı için en çok adı geçen kişi idi. İstememesine rağmen Türk devleti tarafından ikna edildi. Ancak bu durum, şimdi FETÖ yapılanması olduğunu anldığımız, birilerinin hoşuna gitmiyordu. Onların kafasında ise başka birileri vardı, onlarla aynı görüşü paylaşan ve FETÖ ekibi ile bağlantılı olduğu bilinen, Terör örgütünün Kerkük ve Irak’taki yapılnmasına yardımcı olan, katkı sağlayan şahıs veya şahıslar bulunmaktaydı.

Halkın sevdiği saydığı Erşad Salihi’nin ITC başkanlığına getirilmesine engel olunamayacğını anlayan FETÖ, Salihi’yi bertaraf etmeyi ve çizgilerindeki kişiyi getirmeyi planladığı anlaşılıyor. Hazırlanan plan çerçevesinde  5/5 /2011 de Irak Türkmen Meclisi, Sayın Erşad Salihi’yi  ITC başkanlığına seçti. 12/5/2012 gecesi,  yanı seçildikten bir hafta sonra,  Erşad Salihi’nin evi Bombalanmak sureti ile ailesi ile birlikte  öldürülmek istendi.

Yüce Allah’ın inayeti ile evin tavanına yerleştirlen bomba patladı, ancak evin tabanına yerleştirlen bombanın infilak etmemesi büyük bir faciayi önledi. Suikast kararı seçildikten sonra verilmiş ve  planı hazırlanmış olamaz , çok önceden hazırlanmış olması gerekmektedir. Yani Sayın Salihi’nin ITC başkanlğına geleceği kesinleştikten sonra verilmiş yani seçilmeden çok önce verilmiş bir karar olduğu anlaşılmaktadır. Bombalama sonrası kuşkulu hereketleri görülen , görevi Irak Türkmen Cephesi Koruma (Güvenlik) birimine danışmanlık olan Emekli Subay A. A‘ye çevrildi. o günün şartlarında , devlet içinde farklı yapılanmaların olduğunu bilmediğimiz için, görevlendirilen  birinin böyle bir şeye teşebbüs etmesinin imkansız olduğunu düşündük. Olayı hiç bir Terör Örgütünün üstlenmemesi ayrıca önemli bir karinedir 17 25 Aralık Darbe girişimden sonra, öğrendiğimiz, Şahıs  FETÖ/ PDY yapılanmasının içindedir (Bu Tarihten sonra Fetöden ayrıldığı ve bazı itiraflarda bulunduğu iddia edilmektedir) . Bu kişini ifadesinin alınması gerekmektedir . Ortaya çıkarılması gereken gerçekler;

1-A A’ adlı kişi, kimler tarafından nasıl bu göreve getirildi? kimler tarafından tavsiye edildi.? Bu kişi Irak’ta başka hangi eylmeleri gerçkleştirdi.? Türkmenlere ve Türkiye’ye ne gibi zararlar verdi? Ortakları, işbirlikçileri kimlerdir?

2- FETÖ yapılanması kerkük’ü bir ahtabot gibi sarmıştır, okullar dışında , Kerkük’te örgüte ait halen  8 hücre , 18 ev ve 2 Camisi bulunmaktadır . Sohbet toplantıları adı altında öğrencilerin aileleri ile toplantılar düzenlenmekte ve ailelere FETÖ örgütünün fikirleri aşılanmaktadır. Bu çalışmlar , hangi Türkmen siyasetçi veya siyasetçiler tarafından teşvik edilmiş ve destek görmüştür. Bu süreçte Irak ve Türkmen dosyasından sorumlu birimin  ve başındakilerin rol ve tutumları neler olmuştur?

Devamı var

Avrupa Türkmen Gazetesi / ÖZEL

... 2016-08-05 22:53:02
Tarih: 2016-08-05 22:53:02 Gönderen: imdat


Etiketler : turkmen lideri ersat salihiye feto suikasti

Radyo Türkün Sesi - Türkmen Lideri Erşat SALİHİ'ye FETÖ Suikastı
Bu Haberde sizin de yorumunuz yayınlanabilir! Lütfen üye girişi yaparak bir yorum gönderin.

Üye iseniz lütfen buraya tıklayarak üye girişi yapınız.

Üye değil iseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Teşekkür ederiz.

  • KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİHaberler

TÜRK...

TÜRK HAREKETİ DERNEĞİ FAALİYETE GEÇTİ. - ( 2016-05-22 02:28:36 )
RADYOMUZA PROGRAMCI ALINACAKTIR. - ( 2016-05-22 02:33:30 )
İTC GENEL BAŞKANI ERŞAT BEYE ZİYARET. - ( 2016-05-22 02:45:24 )
İRAK TÜRKMENELİNE KİTAP TOPLAMA KAMPANYASİ DEVAM EDİYOR - ( 2016-05-22 02:48:35 )
Kerkük Kurtuluş Ordusunun aktif üyelerinden ve Kerkük Kurtuluş dergisinin yazarı - ( 2016-05-22 15:11:02 )
Diyale'de 501 göçmen aile 2 yıldan sonra evlerine geri döndü - ( 2016-05-23 13:19:56 )
İTC GENEL BAŞKANINDAN AKP GENEL BAŞKANINA TEBRİK MESAJİ - ( 2016-05-24 10:10:19 )
  A Kapat
Haberler     Haberler
Türkmendağı’nda ölüm...

Su...
0 Yorum Eklendi

KIRGIZİSTAN, “ATA-BE...

S...
0 Yorum Eklendi

DOĞU TÜRKİSTAN’DA MÜ...

0 Yorum Eklendi

İŞGALCI ÇİN’İN GUAND...

0 Yorum Eklendi

Salihi: Türkmen göçm...

0 Yorum Eklendi

“Altın Adam”ın Ünlü ...

0 Yorum Eklendi

TÜRK HAREKETİ DERNEĞ...

1 Yorum Eklendi

RADYOMUZA PROGRAMCI ...

RADYOMUZA PROGRAMCILAR ALINACAKTIR.

...
1 Yorum Eklendi
İRAK TÜRKMENELİNE K...

1 Yorum Eklendi

İTC GENEL BAŞKANINDA...

1 Yorum Eklendi

| Anasayfa | Hakkimizda | iletisim |Web Sitemiz Php-Nuke'nin Geliştirilmiş Sürümü Olan PNT NukeKodlarına Sahiptir.Php-Nuke GPL Lisansı Altında Dağıtılan Ücretsiz Yazılımdır...

Site Tasarım By_AşikaRTema © Msn İfadeleri