Türkmenleri FETÖ’ye teslim eden kişi: Sinirlioğlu
Haberler


FETÖ tipi Gladyonun en çok yuvalandığı kurumlardan Dışişleri Bakanlığı’nda kapsamlı temizlik yapılıyor. Uzmanlar 7 yıl müsteşarlık yapan Sinirlioğlu’nun bu yapının örgütlenmesinde kilit rol oynadığına dikkat çekiyor. 


Bu Haber 804 Defa Okundu ve 0 yorum eklendi.
Eklenme Tarihi : 2016-08-13 23:49:45

FETÖ tipi Gladyonun en çok yuvalandığı kurumlardan Dışişleri Bakanlığı’nda kapsamlı temizlik yapılıyor. Uzmanlar 7 yıl müsteşarlık yapan Sinirlioğlu’nun bu yapının örgütlenmesinde kilit rol oynadığına dikkat çekiyor. 
FETÖ’nün başarısız darbe girişiminin ardından devlet içindeki temizlik Dışişleri Bakanlığı’na dayandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 25 Temmuz’da Bakanlıkta Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Bakan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı’nda büyükelçi düzeyinde görevden almalar olacağını söyledi. Bir gün sonra 2 büyükelçinin görevden alındığı öğrenildi. Davutoğlu’nun danışmanlığını da yapmış olan Gürcan Balık ve eski İnsan Kaynakları Genel Müdür YardımcısıTuncay Babalı görevden alındı. Cumhuriyet’ten Duygu Güvenç’in haberine göre, 292 kişinin Bakanlıktan gönderileceği dile getirilirken, Gürcan Balık ve Tuncay Babalı ile birlikte 77 kişinin Bakanlıkla ilişiği kesildi. Dışişleri’nin dış teşkilatlarındaki 140 civarında kişinin de ilişiğinin kesilmesi için tebligat yapıldığı öğrenildi. Haberde şu bilgiye yer verildi: “Kulislerde RomaParis gibi önemli Büyükelçiliklerin yanı sıra, AşkabatBüyükelçiliği’nde 3’ü merkez memuru, 3’ü idari memur; Pretoria’da ise 5’i merkez memuru, 2’si idari memurun Bakanlıkla ilişkilerinin kesildiği konuşuluyor.”

BAKAN DÜZEYİNDE HİMAYE
Çavuşoğlu, FETÖ’nün Bakanlık’ta da devletin diğer kurumlarında olduğu gibi sınav soruları önceden verilerek ve personel dairesi marifetiyle kadrolaştığına dikkat çekti. Aydınlık’a ulaşan bilgiye göre, FETÖ’cülerin Bakanlık’taki kadrolaşması daha yukarıdan örgütlendi. Önce Abdullah Gül, ardından Ali Babacan ve en son Ahmet Davutoğlu’nun art arda Dışişleri Bakanı olmasıyla, hem yurt dışında hem de yurt içinde Bakanlık’ta FETÖ kadrolaşması doğrudan Bakan emriyle gerçekleştirildi. Abdullah Gül’ün 2007’den itibaren Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturması işleri kolaylaştırdı. Dışişleri Bakanı iken, Büyükelçiliklere resmi yazı yollayıp FETÖ’cülerin devlet protokolüne sokulmasını isteyen Abdullah Gül, Dışişleri atamaları açısından tayin edici koltuk olan Cumhurbaşkanlığı sırasında Dışişleri kadrolaşmasının esas belirleyicisi oldu.
Bu dönemde Dışişleri Meslek memurları sınavı çok tartışıldı. Sınav kazandırılan öğrencilerin dil bilmediği, bu nedenle de kursa gönderildiği basına yansıdı. Davutoğlu’nun bakanlıktan ayrılmasından sonra kıdemli diplomatlardan gelen tepkilere Bakan Çavuşoğlu da hak verdi. Yeni oluşturulan sınav komisyonunun sınavlarda liyakati esas aldığı F tipi örgüte yakın isimler konusunda da dikkatli davranıldığı bildirildi.

SİNİRLİOĞLU’NUN İŞLERİ
Davutoğlu’nun Başbakan olmasının ardından Dışişleri Bakanlığı koltuğuna Mevlüt Çavuşoğlu oturdu. Ancak Dışişleri kulislerine göre, ipler Çavuşoğlu’nun elinde değildi. AK Partisi işbaşına geldiğinde Tel Aviv Büykelçisi olan, oradaki 5 yıllık görevinin ardından önce Müsteşar Yardımcısı ardından Müsteşarlık koltuğuna oturan Feridun Sinirlioğlu Bakanlığı yönetiyordu. Sinirlioğlu, fiilen yürüttüğü Bakanlık görevini, geçen yıl Haziran ve Kasım seçimleri arasında resmen de üstlendi. İsrail ile barış, Ermeni protokolleri, ABD ile ilişkiler hep Sinirlioğlu’nun sorumluluğundaydı. Bakanlık kulislerinde, “ABD ve İsrail ile doğrudan yürüttüğü temaslarla” nam salan Sinirlioğlu, Müsteşarlık görevini 2009 yılından itibaren 7 yıl boyunca sürdürdü. Ta ki, Davutoğlu’nun Başbakanlığı bırakmasına kadar. Sinirlioğlu, Haziran 2016’da BM Daimi Temsilciliği’ne atandı fakat hala Dışişleri’nin başında. Nedeni, Hükümet’in henüz bir Müsteşar atamaması. Davutoğlu’nun “sıfır komşu” politikasının sahadaki uygulayıcısı olan Sinirlioğlu’nun en dikkat çekici özelliklerinden birisi de Barzani ile yakın ilişkileri.

BAKAN YARDIMCISI, FETHULLAH OKULLARINI ÖVÜYOR
ABD ve İsrail ile bağımlılık düzeyinde ilişkileri açıktan savunan Fethullah Gülen’in takipçilerinin yükselmesi için zemin çok uygun halde idi. Zemini sağlamlaştıran gelişmelerden birisi de, Sinirlioğlu ile aynı dönemde Dışişleri Bakanlığı’na giren, İzmir İmam Hatip mezunu Naci Koru’nun Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevine getirilmesi oldu. Hükümetle Fethullah Gülen arasındaki temasları sağlayacak kadar Gülen’e yakın olan Fehmi Koru’nun kardeşi Naci Koru, 17 Mart 2013 tarihli Zaman gazetesinde yer alan bir habere göre, Fethullah’ın yurtdışındaki okullarını “Türk dış politikasının en önemli aktörü” olarak niteledi. Dışişleri kulislerinde Koru’nun Fethullahçılıkla bağlantısına kesin gözüyle bakılıyor. Koru, 2012 yılından bu yılın Haziran ayındaki son kararnameye kadar o koltukta oturdu. Koru, BM Cenevre Ofisi nezdinde Türkiye’nin Daimi Temsilcisi olarak atandı.

SİNİRLİOĞLU’NUN TÜRKMENLERİN BAŞINA BELA ETTİĞİ FETÖ’CÜ TÜRKMENLER
Irak Türkmen Cephesi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Turan‘dır. Turan, Kerkük milletvekili nasıl oldu? Sorusu hala akıllarda büyük bir soru işaretidir. Çünkü seçim görevlilerine göre, Turan 3 bin oy aldı ama FETÖ etrikası sonucu oy oranı 10 bin oluverdi. FETÖ militanı Hasan Turan, 15 Temmuz kanlı ve başarısız FETÖ darbesi üzerinden 22 gün geçmesine rağmen hala tek kelime etmiş değildir. FETÖ’nün, Kerkük’te ‘Çağ’ adlı bir okulu var. Bu okulun binasının Irak Merkezi Hükümet’ten alan ve FETÖ’ye hediye eden Hasan Turan ve Ali Mehdi’dir. Turan, Çağ okulunda birinci olan bir kız öğrenciyi ITC genel merkezinde ağırlıyor ve basının karşısına çıkararak,’bize böyle başarılı okul ve öğrenciler lazım‘ diyerek öğrenciyi tebrik ediyor.

Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Ali MehdiMehdi, Kerkük İl Meclis Üyeliğine ve ITC Sözcülüğüne FETÖ militanları tarafından getirildi, 15 Temmuz kanlı ve başarısız FETÖ darbesini kınamıştır ancak aynı kınamada hem FETÖ dememiştir hemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aba altından sopa göstermiştir.  Mehdi’nin hem kızı hemde oğlu Kerkük’teki FETÖ’nün ‘Çağ’ adlı okulunda 10 yıl okudu ve bu yıl mezun oldular. Mehdi Türkmenlerin içine sızmış bir FETÖ militanı olmasının yanında Türkmenler tarafından hiç bir karşılığı olmayan değersiz sözde siyasetçidir.

SİNİRLİOĞLU DÖNEMİNDE TÜRKMENLERİN BAŞINA BELA EDİLEN FETÖ GÖREVLİLERİ

  • 2008-2009 yıllarında Irak Özel Temsilcisi Murat Özçelik 
  • 2009-2011 yıllarında Bağdat Büyükelçisi Murat Özçelik
  • 2009-2011 yılları arasında Irak İle İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Yunus Demirel 
  • 2011-2013 yılları arasında Bağdat Büyükelçisi Yunus Demirel 
  • 2011-2013  yılları arasında Musul Başkonsolosu Muhittin Ahmet Yazal

Sinirlioğlu döneminde Irak’ta görev yapan Murat Özçelik, Yunus Demirel ve Muhittin Ahmet Yazal, görevleri dönemlerinde Irak Türkmenleri’nin eğitim, siyasi partiler birliği, söylem ve eylem birliğinin ortadan kalktığını ve FETÖ’ye karşı gelenlerin suikast yolu ile Şehit edilerek ortadan kaldırıldığı bilinmektedir.

kaynak :avrupa türkmen gazetesi

... 2016-08-13 23:49:45
Tarih: 2016-08-13 23:49:45 Gönderen: imdat


Etiketler : turkmenleri feto ye teslim eden kisi sinirlioglu

Radyo Türkün Sesi - Türkmenleri FETÖ’ye teslim eden kişi: Sinirlioğlu
Bu Haberde sizin de yorumunuz yayınlanabilir! Lütfen üye girişi yaparak bir yorum gönderin.

Üye iseniz lütfen buraya tıklayarak üye girişi yapınız.

Üye değil iseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Teşekkür ederiz.

  • KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİHaberler

TÜRK...

TÜRK HAREKETİ DERNEĞİ FAALİYETE GEÇTİ. - ( 2016-05-22 02:28:36 )
RADYOMUZA PROGRAMCI ALINACAKTIR. - ( 2016-05-22 02:33:30 )
İTC GENEL BAŞKANI ERŞAT BEYE ZİYARET. - ( 2016-05-22 02:45:24 )
İRAK TÜRKMENELİNE KİTAP TOPLAMA KAMPANYASİ DEVAM EDİYOR - ( 2016-05-22 02:48:35 )
Kerkük Kurtuluş Ordusunun aktif üyelerinden ve Kerkük Kurtuluş dergisinin yazarı - ( 2016-05-22 15:11:02 )
Diyale'de 501 göçmen aile 2 yıldan sonra evlerine geri döndü - ( 2016-05-23 13:19:56 )
İTC GENEL BAŞKANINDAN AKP GENEL BAŞKANINA TEBRİK MESAJİ - ( 2016-05-24 10:10:19 )
  A Kapat
Haberler     Haberler
Türkmendağı’nda ölüm...

Su...
0 Yorum Eklendi

KIRGIZİSTAN, “ATA-BE...

S...
0 Yorum Eklendi

DOĞU TÜRKİSTAN’DA MÜ...

0 Yorum Eklendi

İŞGALCI ÇİN’İN GUAND...

0 Yorum Eklendi

Salihi: Türkmen göçm...

0 Yorum Eklendi

“Altın Adam”ın Ünlü ...

0 Yorum Eklendi

TÜRK HAREKETİ DERNEĞ...

1 Yorum Eklendi

RADYOMUZA PROGRAMCI ...

RADYOMUZA PROGRAMCILAR ALINACAKTIR.

...
1 Yorum Eklendi
İRAK TÜRKMENELİNE K...

1 Yorum Eklendi

İTC GENEL BAŞKANINDA...

1 Yorum Eklendi

| Anasayfa | Hakkimizda | iletisim |Web Sitemiz Php-Nuke'nin Geliştirilmiş Sürümü Olan PNT NukeKodlarına Sahiptir.Php-Nuke GPL Lisansı Altında Dağıtılan Ücretsiz Yazılımdır...

Site Tasarım By_AşikaRTema © Msn İfadeleri